Leidyklos „Lututė“ misija – puoselėti meilę gamtai, skatinti rūpintis gamta ir skleisti ekologines žinias

• Leidykla „Lututė“ – vienintelė šalies leidykla, leidžianti leidinius išskirtinai apie Lietuvos gamtą ir mūsų šalies gamtininkus. Kodėl „Lututė“? Todėl, kad tai viena mažiausių ir įdomiausių šalyje gyvenančių pelėdų, įrašytų į Lietuvos raudonąją knygą. O pelėda – juk išminties ir žinių simbolis. Tad gamtinių leidinių leidyklai taiklesnio pavadinimo nė negali būti.

• „Lututės“ įkūrėjas – gamtos fotografas, gamtininkas Romualdas Barauskas, jau kelis dešimtmečius daugiausia fotografuojantis Lietuvos laukinius žvėris. 2009 m. jo iniciatyva susikūrė Lietuvos laukinės gamtos fotografų klubas NATUREPHOTO.LT, vienijantis geriausius šalies gamtos fotografus. Nuo 2010 m. klubas drauge su leidykla rengia Lietuvos laukinės gamtos fotografijos konkursą „Gintarinis žaltys“. Jau išleisti 5 geriausių konkurso darbų albumai.

• Pirmasis leidyklos periodinis leidinys – žurnaliukas vaikams apie gamtą „Lututė“, mažuosius skaitytojus pasiekiantis jau daugiau kaip 20 metų. Ilgametė žurnaliuko „Lututė“ redaktorė – gamtininkė Lina Marmaitė. Matydama begalinį vaikų domėjimąsi gamta, 2008 m. visos Lietuvos jaunuosius gamtos bičiulius ji paskatino susiburti į vaikų, besidominčių gamta, klubą „Lutučiukai“. 

• Vienas pirmųjų leidyklos periodinių leidinių – ir žurnalas apie gamtą „Baltasis gandras“, kuris vėliau pervadintas „Žurnalu apie gamtą“. Šiandien leidykla leidžia ir žurnalus „Paukščiai“, „Medžiotojas ir medžioklė“, „Miškininkystė“. 

• „Lututės“ knygų lentynose gausu įvairių leidinių apie Lietuvos gamtą. Tai net keletas vadovų mūsų šalies paukščiams pažinti, legendinis augalų atlasas „Lietuvos žaliasis rūbas“, bibliografine retenybe tapusi „Vaistinių augalų enciklopedija“, garsaus gamtininko R. Kazlausko atlasas „Lietuvos drugiai“, žinomo mikologo V. Urbono išsamiausias „Lietuvos grybų atlasas“, pažintinės knygelės ir pasakaitės vaikams apie gamtą, didžioji „Lietuvos dendroflora“, „Lietuvos perinčių paukščių atlasas“, Lietuvos raudonoji knyga ir daugelis kitų. 

• Nuo 1998 m. „Lututė“ leidžia seriją „Gamta šalia tavęs“, kurioje jau šešiolika leidinių apie Lietuvos paukščius, miško žvėris, vabalus, varliagyvius ir roplius, žuvis, samanas, kamanes ir kt. 

• Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio proga „Lututė“ pradėjo leisti knygų seriją „Iliustruotoji Lietuvos gamta“. Jau išleistos knygos apie gervę, lututę ir briedį.